Planet GS-4210-8P2S

{{$ctrl.previewActiveProduct.data.name}}

 • Numer katalogowy : GS-4210-8P2S
 • Kod EAN : 4711605281140
 • Kod CN : 8517 62 00
Opis produktu

Opis produktu

Doskonały zarządzalny przełącznik PoE+ z zaawansowanym przełączaniem L2/L4 i zabezpieczeniami

PLANET GS-4210-8P2S to zoptymalizowany pod kątem kosztów, biurkowy zarządzalny przełącznik Gigabit PoE+ wyposażony w inteligentne funkcje PoE PLANET, które zwiększają dostępność krytycznych aplikacji biznesowych. Zapewnia zarządzanie podwójnym stosem IPv6/IPv4 i wbudowany gigabitowy silnik przełączający L2/L4 wraz z 8 portami 10/100/1000BASE-T z 30-watowym 802.3at PoE+ i 2 dodatkowymi slotami światłowodowymi 100/1000BASE-X SFP. Dzięki całkowitemu budżetowi mocy do 140 W dla różnych rodzajów aplikacji PoE, zapewnia szybkie, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie sieciowe Power over Ethernet dla małych firm i przedsiębiorstw.

 

Doskonały zarządzalny przełącznik PoE+

Doskonały zarządzalny przełącznik PoE+ z zaawansowanym przełączaniem L2/L4 i zabezpieczeniami

 

Rozwiązanie sieciowe w zakresie cyberbezpieczeństwa minimalizujące zagrożenia

GS-4210-8P2S obsługuje protokoły SSHv2 i TLS, zapewniając silną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami. Zawiera szereg funkcji cyberbezpieczeństwa, takich jak DHCP Snooping, IP Source Guard, ARP Inspection Protection, kontrola dostępu do sieci oparta na portach 802.1x, zarządzanie kontami użytkowników RADIUS i TACACS+, uwierzytelnianie SNMPv3 i tak dalej, aby uzupełnić go jako rozwiązanie zapewniające pełne bezpieczeństwo.

 

Rozwiązanie sieciowe w zakresie cyberbezpieczeństwa minimalizujące zagrożenia

 

Redundantny pierścień, szybkie odzyskiwanie dla krytycznych aplikacji sieciowych

GS-4210-8P2S obsługuje technologię redundantnego pierścienia i posiada silną, szybką zdolność do samonaprawy, aby zapobiec przerwom i włamaniom zewnętrznym. Zawiera zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching), Spanning Tree Protocol (802.1s MSTP) w sieci klienta, aby zwiększyć niezawodność systemu i czas pracy w różnych środowiskach.

Redundantny pierścień

 

Wbudowane unikalne funkcje PoE do zarządzania zasilanymi urządzeniami

Ponieważ jest to zarządzalny przełącznik PoE dla sieci monitoringu, bezprzewodowych i VoIP, GS-4210-8P2S posiada następujące specjalne funkcje zarządzania PoE:

 • PD Alive Check 
 • Zaplanowany recykling zasilania 
 • Harmonogram PoE
 • Monitorowanie wykorzystania PoE
 • Rozszerzenie PoE
   

 

Inteligentne sprawdzanie aktywności zasilanego urządzenia

GS-4210-8P2S można skonfigurować do monitorowania stanu podłączonego PD (zasilanego urządzenia) w czasie rzeczywistym za pomocą akcji ping. Gdy urządzenie PD przestanie działać i odpowiadać, GS-4210-8P2S wznowi zasilanie portu PoE i przywróci PD do pracy. Znacznie zwiększy to niezawodność sieci poprzez resetowanie źródła zasilania PD przez port PoE, zmniejszając w ten sposób obciążenie administratora związane z zarządzaniem.

 

Inteligentne sprawdzanie aktywności zasilanego urządzenia

 

Zaplanowany recykling zasilania

GS-4210-8P2S pozwala każdej z podłączonych kamer IP PoE lub bezprzewodowych punktów dostępowych PoE na ponowne uruchomienie o określonej godzinie każdego tygodnia. Zmniejsza to ryzyko awarii kamery IP lub punktu dostępowego w wyniku przepełnienia bufora.

 

Zaplanowany recykling zasilania

 

Harmonogram PoE dla oszczędności energii

Zgodnie z tendencją do oszczędzania energii na całym świecie i przyczyniania się do ochrony środowiska, GS-4210-8P2S może skutecznie kontrolować zasilanie, oprócz możliwości dostarczania dużej mocy. Funkcja "Harmonogram PoE" pomaga włączyć lub wyłączyć zasilanie PoE dla każdego portu PoE w określonych przedziałach czasowych i jest to potężna funkcja, która pomaga małym i średnim firmom lub przedsiębiorstwom oszczędzać energię i pieniądze. Zwiększa ona również bezpieczeństwo, wyłączając zasilanie urządzeń PD, które nie powinny być używane w godzinach niebiznesowych.

 

Harmonogram PoE dla oszczędności energii

 

Monitorowanie zużycia energii PoE

Za pomocą wykresu zużycia energii w interfejsie zarządzania sieciowego, GS-4210-8P2S umożliwia administratorowi monitorowanie stanu zużycia energii podłączonych urządzeń PD w czasie rzeczywistym. W ten sposób znacznie zwiększa wydajność zarządzania obiektami.

 

Rozszerzenie mocy 802.3at PoE+ i odległości transmisji danych Ethernet

W trybie pracy "Extend", GS-4210-8P2S działa na zasadzie pojedynczego portu z prędkością 10 Mb / s w trybie dupleksowym, ale może obsługiwać 20-watową moc wyjściową PoE na odległość do 250 metrów, pokonując limit 100 m na kablu Ethernet UTP. Dzięki tej zupełnie nowej funkcji GS-4210-8P2S zapewnia dodatkowe rozwiązanie do zwiększania odległości 802.3at/af PoE, oszczędzając w ten sposób koszty instalacji kabla Ethernet.

 

Rozszerzenie mocy 802.3at PoE+ i odległości transmisji danych Ethernet

 

Przyjazna dla środowiska, bezwentylatorowa konstrukcja zapewniająca cichą pracę

GS-4210-8P2S z metalową obudową wielkości biurka został zaprojektowany do cichej i wydajnej pracy, ponieważ nie posiada wentylatora i jest wyposażony w optymalną moc wyjściową. Dzięki temu GS-4210-8P2S może być stosowany w każdym środowisku bez wpływu na jego wydajność.

 

Zarządzanie podwójnym stosem IPv6/IPv4

Obsługując zarówno protokoły IPv6, jak i IPv4, GS-4210-8P2S pomaga małym i średnim firmom wkroczyć w erę IPv6 przy najniższych nakładach inwestycyjnych, ponieważ jego urządzenia sieciowe nie muszą być wymieniane ani remontowane, jeśli skonfigurowana jest sieć brzegowa IPv6 FTTx.

 

Zarządzanie podwójnym stosem IPv6/IPv4

 

Solidne funkcje warstwy 2

GS-4210-8P2S można zaprogramować do zaawansowanych funkcji zarządzania przełącznikami, takich jak dynamiczna agregacja łączy portów, 802.1Q VLAN i Q-in-Q VLAN, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP), ochrona pętli i BPDU, IGMP snooping i MLD snooping. Dzięki agregacji łączy, GS-4210-8P2S umożliwia działanie szybkiego łącza z wieloma portami, a także obsługuje przełączanie awaryjne.  Ponadto protokół Link Layer Discovery Protocol (LLDP) jest protokołem warstwy 2, który pomaga wykrywać podstawowe informacje o sąsiednich urządzeniach w lokalnej domenie rozgłoszeniowej.

 

Solidne funkcje warstwy 2

 

Wydajna kontrola ruchu

GS-4210-8P2S jest wyposażony w solidne funkcje QoS i wydajne zarządzanie ruchem w celu ulepszenia usług danych, głosu i rozwiązań wideo klasy biznesowej. Funkcjonalność obejmuje kontrolę burzy broadcast/multicast, kontrolę przepustowości dla każdego portu, priorytet IP DSCP QoS i dodawanie uwag. Gwarantuje to najlepszą wydajność transmisji VoIP i strumieni wideo oraz umożliwia przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych.

 

Potężne bezpieczeństwo

GS-4210-8P2S oferuje wszechstronną listę kontroli dostępu (ACL) od warstwy 2 do warstwy 4 w celu egzekwowania bezpieczeństwa na brzegu sieci. Może być używana do ograniczania dostępu do sieci poprzez odrzucanie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP/UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Mechanizm ochrony obejmuje również uwierzytelnianie użytkowników oparte na portach 802.1x. Dzięki funkcji prywatnej sieci VLAN można zapobiec komunikacji między portami brzegowymi, aby zapewnić prywatność użytkowników. Administratorzy sieci mogą teraz budować wysoce bezpieczne sieci korporacyjne przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i wysiłku niż wcześniej.

 

Przyjazne i bezpieczne zarządzanie 

W celu wydajnego zarządzania, GS-4210-8P2S jest wyposażony w interfejsy zarządzania wierszem poleceń, WWW i SNMP.

 • Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na sieci Web, GS-4210-8P2S oferuje łatwe w użyciu, niezależne od platformy funkcje zarządzania i konfiguracji.
 • Do zarządzania tekstowego można uzyskać dostęp przez Telnet i port konsoli.
 • Dzięki obsłudze standardowego protokołu SNMP, przełącznikiem można zarządzać za pomocą dowolnego oprogramowania zarządzającego opartego na SNMP.

Co więcej, GS-4210-8P2S oferuje bezpieczne zdalne zarządzanie dzięki obsłudze połączeń SSHv2, TLSv1.2 i SNMP v3, które szyfrują zawartość pakietów podczas każdej sesji.

 

Przyjazne i bezpieczne zarządzanie

 

Elastyczne rozwiązanie do rozbudowy na duże odległości

Dwa porty mini-GBIC wbudowane w GS-4210-8P2S obsługują automatyczne wykrywanie SFP i podwójną prędkość, ponieważ są wyposażone w transceivery światłowodowe 100BASE-FX i 1000BASE-SX/LX SFP (small form-factor pluggable) do łączenia się z przełącznikiem szkieletowym i centrum monitorowania na duże odległości. Odległość można zwiększyć z 550 metrów do 2 kilometrów (światłowód wielomodowy) i do 10/20/40/60/80/120 kilometrów (światłowód jednomodowy lub światłowód WDM). Świetnie nadają się do zastosowań w korporacyjnych centrach danych i dystrybucjach.

 

Inteligentny mechanizm diagnostyki SFP

GS-4210-8P2S obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która może łatwo monitorować parametry SFP w czasie rzeczywistym dla administratora sieci, takie jak optyczna moc wyjściowa, optyczna moc wejściowa, temperatura, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania transceivera.

 

Inteligentny mechanizm diagnostyki SFP

 

Specyfikacja

Specyfikacja

Dane techniczne
Zasilanie redundantne: nie
Zarządzanie: tak
Rodzaj portów głównych: RJ45
Przepustowość portów głównych: Gigabit Ethernet
Budżet mocy PoE: 120 W
Porty SFP / SFP+: tak
Obsługa PoE: tak
Ilość portów SFP / SFP+: 2 szt
Ilość portów PoE: 8 szt
Ilość portów głównych: 8 szt
Ilość portów: 10 szt
Fizyczne
Ilość w opakowaniu zbiorczym: 6 szt
Waga: 2.13 kg
Producent
Producent Planet
Gwarancja Producenta (36m)
Numer katalogowy GS-4210-8P2S
Inni kupili również

Inni kupili również

ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań

sekretariat@fen.pl

+48 61 669 07 00 

Dotarłeś do końca... ale spokojnie, to tylko koniec strony.