Planet IGT-2205AT

  • Numer katalogowy : IGT-2205AT
  • Kod EAN : 4711605285919
  • Kod CN : 8517 62 00
Opis produktu

Opis produktu

Elastyczne, niezawodne i przemysłowe rozwiązanie do zwiększania zasięgu sieci

PLANET IGT-2205AT to przemysłowy gigabitowy konwerter mediów zapewniający wydajność bez blokowania prędkości transmisji i dużą elastyczność przy rozszerzaniu sieci Gigabit Ethernet w trudnych warunkach przemysłowych. Urządzenie jest wyposażone w dwa porty miedziane 10/100/1000BASE-T RJ45 oraz dwa interfejsy światłowodowe 100/1000/2500BASE-X SFP i jest umieszczone w wytrzymałej obudowie o klasie szczelności IP30 z redundantnym systemem zasilania. Przełącznik IGT-2205AT doskonale nadaje się do wdrażania systemów nadzoru oraz zabezpieczania kontroli i usług bezprzewodowych w wymagających środowiskach o szerokim zakresie temperatur od -40 do 75 stopni Celsjusza. 

 

Łącze światłowodowe umożliwia rozszerzenie zasięgu sieci

Dwa porty SFP są kompatybilne z nadajnikami światłowodowymi 100BASE-FX, 1000BASE-X i 2500BASE-X SFP (Small Form Factor Pluggable). Możliwość uplinkowania światłowodu gwarantuje przepustowość do wszystkich węzłów podłączonych do sieci. Odległość Gigabit Ethernet można zwiększyć z 300 metrów (światłowód wielomodowy) do 20/40/80/120 kilometrów (światłowód jednomodowy), a odległość Fast Ethernet można zwiększyć z 2 km (światłowód wielomodowy) do 20/40/60 kilometrów (światłowód jednomodowy). Nadają się one doskonale do zastosowań w fabrycznych centrach danych i dystrybucjach. 

 

 

Regulowany 4-portowy tryb przełączania lub 2-portowy tryb redundancji światłowodowej

Za pomocą wbudowanego przełącznika DIP dwa interfejsy światłowodowe SFP przełącznika IGT-2205AT można skonfigurować jako tryb przełącznika Ethernet lub tryb redundancji światłowodowej. W trybie przełącznika Ethernet może działać w mechanizmie Store-and-Forward z wysoką wydajnością; w trybie redundantnym 2-portowego światłowodu zapewnia szybką redundancję łącza dla wysoce krytycznych aplikacji Ethernet. Tryb redundantny obsługuje funkcję automatycznego odzyskiwania. Jeśli port docelowy pakietu ulegnie awarii, pakiet zostanie przekazany na drugi port z pary zapasowej.

 

 

Konstrukcja odporna na warunki środowiskowe

Przekaźnik IGT-2205AT jest wyposażony w metalową obudowę typu slim o stopniu ochrony IP30, która ułatwia instalację w trudnych warunkach przemysłowych. Dzięki przemysłowej obudowie o stopniu ochrony IP30, IGT-2205AT zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia elektromagnetyczne i silne przepięcia elektryczne, które zwykle występują w halach fabrycznych lub w szafkach kontroli ruchu drogowego przy krawężnikach. Dzięki możliwości pracy w zakresie temperatur od -40 do 75 stopni C, IGT-2205AT może być umieszczony w niemal każdym trudnym środowisku.  IGT-2205AT umożliwia również montaż na szynie DIN lub na ścianie, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni w szafie. 

 

Wygodny i niezawodny system zasilania

W celu zwiększenia niezawodności i elastyczności działania, przełącznik IGT-2205AT jest wyposażony w dwa złącza wejściowe zasilania prądem stałym, co umożliwia instalację redundantnego zasilacza. Posiada również zintegrowane źródło zasilania o szerokim zakresie napięć (od 12 do 48 V DC lub 24 V AC) do zastosowań o wysokiej dostępności na całym świecie, wymagających podwójnego lub zapasowego wejścia zasilania.

 

Elastyczna i łatwa instalacja przy ograniczonej przestrzeni

Niewielkich rozmiarów IGT-2205AT został zaprojektowany specjalnie do instalacji w wąskich przestrzeniach, takich jak obudowa ścienna. Można go zamontować na ścianie lub na szynie DIN, dzięki czemu jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w użyciu w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

 

Specyfikacja

Specyfikacja

Producent Planet
Gwarancja Producenta (60m)