Planet FT-802

  • Numer katalogowy : FT-802
  • Kod EAN : 4711213680526
  • Kod CN : 8517 62 00
Opis produktu

Opis produktu

Konwertery firmy Planet serii FT-80x pozwalają zrealizować zmianę medium przewodzącego strumień danych ze standardowej skrętki STP 10/100 Base-TX na światłowód 100 Base-FX. Mogą pracować w trybie full-duplex i half-duplex. Istnieje również kilka odmian ze względu na typy złączy i charakterystykę portu światłowodowego. Konwertery FT-80x potrafią automatycznie zaadaptować się do odpowiedniego poziomu przepustowości, w zależności od podłączonego do portu RJ-45 urządzenia.

Jeżeli jest to przełącznik lub stacja robocza obsługująca tryb full-duplex, konwerter przełączy się na tryb full-duplex i efektywna przepustowość osiągnie 200 Mbps. Jeżeli podłączonym urządzeniem jest koncentrator lub komputer z kartą sieciową pracującą wyłącznie w trybie half-duplex, konwerter nawiąże połączenie również w trybie half-duplex i efektywna przepustowość będzie wynosić tylko 100 Mbps. O ile po stronie kabla STP występuje autonegocjacja trybu pracy, to po stronie światłowodu użytkownik deklaruje tryb pracy za pomocą przełącznika DIP-switch. Porty optyczne umożliwiają podłączenie światłowodów jednomodowych lub wielomodowych ze złączem SC lub ST. Stosując światłowód wielomodowy można osiągnąć dystans do 2 km, a przy światłowodzie jednomodowym do 15, 35 i 50 km.

Cechy:

  •     Bridge - media konwerter 10/100Base-TX do 100Base-FX (SC, MM)
  •     Zgodne ze standardem IEEE 802.3, 10 Base-T, IEEE 802.3u,100 Base-TX, 100 Base-FX.
  •     1 port RJ-45 10/100 Mbps (EIA568).
  •     Automatyczne rozpoznawanie MDI/MDIX.
  •     Full-duplex i half-duplex z autonegocjacją po stronie skrętki.
  •     Full-duplex i half-duplex z przełącznikiem DIP po stronie optycznej.
  •     Przepustowość 200 Mbps w trybie full-duplex.
  •     Przepustowość 100 Mbps w trybie half-duplex.
  •     Zestaw diod LED dla szybkiej kontroli i diagnozy stanu urządzenia.
  •     Instalacja typu „Plug & Play” – włącz i używaj.
  •     Możliwość umieszczania w obudowach zbiorczych na konwertery.
  •     Kompaktowa metalowa obudowa.
  •     Zewnętrzny zasilacz AC/DC.

Specyfikacja techniczna

Bridge - media konwerter 10/100Base-TX do 100Base-FX (SC, MM)  - 2km

  • Standardy:
    • IEEE 802.3u 100 Base-TX Fast Ethernet
    • IEEE 802.3u 100 Base-FX
    • IEEE 802.3 10 Base-T
  • Porty:
    • 1 RJ-45 STP
    • Multimode 50/125, 62.5/125um, złącza: ST, S.C., MT-RJ
    • Singlemode 9/125um, złącze S.C.
  • Wskaźniki wizualne: Diody LED: Power, TX-LNK, TX-ACT, FX-LNK, FX-ACT, FDX
  • Dopuszczalne odległości
    • Kabel STP 100 m
    • Światłowód wielomodowy 550 m Half-duplex, 2 km Full-duplex
    • Światłowód jednomodowy zależne od modelu 
  • Zasilanie: Zewnętrzny zasilacz AC 230V / DC 5V 1A
  • Wymiary: 70 x 94 x 26 mm (Sz x Gł x Wys)
  • Materiał obudowy: Metal
  • Waga: 0,2kg
  • Warunki pracy
    • Temperatura: 0 do 50 st.C
    • Wilgotność: 5 - 90 % bez kondensacji
  • Certyfikaty: CE
Zawartość opakowania:

Media Konwerter,  Zasilacz AC-DC (Output: 5V DC, 2A max.), Podręcznik użytkownika

Specyfikacja producenta (źródło opisu): [link]

Specyfikacja

Specyfikacja

Producent Planet
Gwarancja Producenta (36m)