Unitek Mostek dyski SATA 2,5/3,5" i M.2 PCIe/NVMe

  • Numer katalogowy : S1222A
  • Kod EAN : 4894160047465
  • Kod CN : 8473 30 80
Opis produktu

Opis produktu

 

Innowacyjny mostek do dysków M.2 oraz dysków SATA 2,5” i 3,5” rozwiązuje problem przenoszenia danych ze starszych dysków twardych SATA na nowe, małe dyski M.2 bez użycia pamięci komputera. Teraz możesz przenieść dane na nowy dysk jednym kliknięciem! Klonowanie offline działa w obu kierunkach: z M.2 na SATA i z SATA na M.2.

Unitek mostek dyski SATA

Aluminiowa obudowa do dysku M.2

Małe dyski M.2 montuje się wewnątrz metalowego korpusu adaptera, bez konieczności używania narzędzi. Złącze PCIe jest kompatybilne z dyskami PCIe Gen 3x2 NVMe 1.3 z interfejsem M-Key oraz B+M-Key, w trzech rozmiarach: 2242, 2260 i 2280 (42 mm, 60 mm i 80 mm długości).

Jak wiadomo, superszybkie dyski SSD M.2 znacznie nagrzewają się podczas pracy, dlatego obudowa jest wykonana z dobrze przewodzącego ciepło aluminium. Dodatkowo obudowa do dysku M.2 jest wyposażona w aluminiowy wymiennik ciepła i dwie silikonowe podkładki termiczne.

Mostek SATA III 6 Gbps

Uniwersalny adapter SATA obsługuje wszystkie dyski SATA III HDD oraz SSD w rozmiarach 2,5” i 3,5”. Aby zapewnić dyskom 3,5 cala odpowiednią podaż energii w zestawie znajduje się odpowiednio mocny zasilacz 12 V / 2 A. Dyski SATA również montuje się beznarzędziowo. Kiedy mostek USB-SATA nie jest w użyciu, chroni go plastikowa zaślepka.

Szybkość USB 3.2 Gen 2

Port USB-C w obudowie jest kompatybilny ze standardem USB 3.2 Gen 2, co umożliwia transfer danych o prędkości nawet 10 Gb na sekundę. Złącze jest wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami USB. W zestawie znajduje się 30 cm przewód danych USB-C na USB-C z adapterem na USB-A.

Chipset wspiera technologię UASP (USB Attached SCSI Protocol) i instrukcje TRIM (ATA Data Set Management Command). Dzięki UASP urządzenie USB może kolejkować komendy i wykonywać kilka poleceń naraz. Zwielokrotnia to transfery odczytu i zapisu o średnio 30% w porównaniu do tradycyjnych urządzeń USB. Polecenia Trim informują dysk SSD, które bloki danych nie są już używane i pozwala na ich ponowne zapełnienie danymi. To także zwiększa wydajność dysku oraz wydłuża jego żywotność.

Klonowanie dysków offline

Tak jak inne stacje dokujące Unitek, S1222A oferuje opcję klonowania offline. Możliwe jest kopiowanie danych z dysków SATA 2,5/2,5" na dysku M.2 lub odwrotnie. O postępie procesu klonowania informują diody LED na obudowie. Dysk B, na który kopiujesz dane, powinien być równy bądź większy niż dysk źródłowy. Dokładna instrukcja obsługi jest dołączona do zestawu.

Jakość gwarantowana

Wszystkie produkty marki Unitek w Polsce mogą zostać objęte trzyletnią gwarancją dystrybutora. Aby ją aktywować zarejestruj zakup przez aplikację Unitek Search (dostępna na iOS i Android).

Najważniejsze cechy:

  • Obudowa na dyski PCI-e/NVM-e:
  • 42 mm M.2 SSD
  • 60 mm M.2 SSD
  • 80 mm M.2 SSD
  • Mostek SATA III na USB
  • Zasilacz 24W w zestawie, obsługa dysków 2,5 i 3,5 cala
  • USB3.2 Gen2 10Gbps SuperSpeed

Instrukcja obsługi do pobrania

Specyfikacja

Specyfikacja

Producent Unitek
Gwarancja 24 miesiące (24m)
Dane techniczne
Beznarzędziowa obsługa: tak
Kolor: Czarny
Materiał zewnętrzny: Aluminium
Obsługiwane technologie: Klonowanie dysku bez użycia komputera
Plug
Sleep Mode
TRIM
UASP
Przepustowość: 10 Gbps
W zestawie: Przewód USB-C
Zasilacz
Współpraca z systemami: Linux
MacOS
Windows
Włącznik / wyłącznik zasilania: tak
Zastosowanie: Transfer danych
Zintegrowany przewód: nie
Ilość w opakowaniu: 1 szt
Ilość portów: 2 szt
Długość przewodu: 0.3 m
Szerokość: 14 cm
Wysokość: 1.4 cm
Głębokość: 10 cm
Pozostałe
Ilość w opakowaniu zbiorczym: 20 szt
Port USB: tak
Rodzaj urządzenia: Mostek / Stacja dokująca
Standard USB: USB SuperSpeed 10Gbps
Złącze 1: Port tulejkowy 3.5mm
Port USB-C
Interfejs dysku: NVMe
PCI-E
SATA
Ilość portów USB-C: 1 szt
Ilość obsługiwanych dysków: 2 szt
Format dysku: 2.5''
3.5''
M.2
Inni kupili również

Inni kupili również

ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań

sekretariat@fen.pl

+48 616 690 700

Dotarłeś do końca... ale spokojnie, to tylko koniec strony.