Orico Obudowa na dysk M.2 MVMe SSD 10Gbps USB-C

 • Numer katalogowy : M2PV-C3-BK-EP
 • Kod EAN : 6954301166405
 • Kod CN : 8471 80 00
Opis produktu

Opis produktu

obudowa ssd

Obudowa na dysk M.2 - dlaczego warto

 • Szybkie złącze USB-C w standardzie USB 3.1 Gen 2
 • Kompatybilna z dyskami w formacie M.2 MVMe / PCI-e różnej długości
 • Aluminiowy radiator dla większego bezpieczeństwa dysku
 • Wyjątkowo małe wymiary — tylko 11 cm długości
 • Obsługa dysków o pojemności do 2 TB
 • Dwa przewody w zestawie

obudowa do dysku m.2

Połącz dysk M.2 przez USB-C

Obudowa dysku M.2 NVMe umożliwia szybki i bezpieczny transfer danych między dyskami M.2 a komputerem, lub innymi urządzeniami np. smart TV, konsolą czy tabletem. Po zamontowaniu wewnątrz dysku SSD możesz mieć nawet 2 TB miejsca na dane. W praktyce oznacza to, że możesz schować w kieszeni 80 filmów 4K w jakości BluRay, albo tysiące zdjęć w formacie RAW. Obudowa ORICO to jeden z najmniejszych modeli na rynku. Jej wymiary to 1,3 cm wysokości, 3 cm szerokości i 11 cm długości — jak nieco dłuższe pudełko zapałek.

obudowa na dysk twardy

Kompatybilne dyski:

Obudowa obsługuje dyski SSD M.2 z interfejsem NVMe i kluczem M (M-Key), o dowolnej długości i pojemności do 2 TB. 

Uwaga: Obudowa M2PV-C3 jest bardzo mała, więc polecamy ją do dysków bez wbudowanego radiatora, który może się nie zmieścić wewnątrz. Aluminiowa klapka obudowy wspiera dysk w odprowadzaniu ciepła.

obudowa na dysk SSD

Korzystaj z szybkiego USB 3.1 Gen 2

Szybkie złącze USB-C w standardzie USB 3.1 Gen 2 ma przepustowość nawet 10 Gbit na sekundę. Najlepszy transfer uzyskasz, korzystając z przewodu typu C, ale w zestawie znalazł się także drugi kabelek (długość 15 cm) USB-C na USB-A do podłączenia do urządzeń ze starszą wersją portu np.telewizorów, komputerów stacjonarnych.

Protokół UASP

Chipset wspiera technologię UASP (USB Attached SCSI Protocol) i instrukcje TRIM (ATA Data Set Management Command). Dzięki UASP urządzenie USB może kolejkować komendy i wykonywać kilka poleceń w jednym czasie. Zwielokrotnia to transfery odczytu i zapisu o średnio 30% w porównaniu do tradycyjnych urządzeń USB.  Polecenie Trim informuje dysk SSD, które bloki danych nie są już używane i pozwala na ich ponowne zapełnienie danymi. To także zwiększa wydajność dysku oraz wydłuża jego żywotność.

Łatwa obsługa

Obudowa na dysk M.2 jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS i Linux. Dzięki technologii Plug&Play nie jest wymagana wstępna konfiguracja ani instalacja sterowników.

W pudełku

W zestawie znajdują się dwa wspomniane przewody USB w standardzie USB 3.1 Gen 2 i wszystko, czego potrzebujesz do zamontowania dysku: silikonowy termopad, śrubka, śrubokręt i dwa gumowe koreczki (jeden zapasowy) do ustabilizowania dysku wewnątrz obudowy. Otwory w płytce umożliwiają stabilny montaż dysków M.2 dowolnej długości: 2230/2242/2260/2280.

obudowa orico

Bezpieczeństwo dysku

Wykończenie z aluminium i wysokiej jakości tworzywo ABS ochraniają dysk przed uszkodzeniami. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby w jak najbardziej wydajny sposób odprowadzać ciepło, co minimalizuje ryzyko przegrzania kieszeni, jak i dysku. Obudowa po 10 minutach bezczynności przechodzi w tryb uśpienia.

Poznaj Orico

Założone w 2009 roku Orico należy do grupy nowoczesnych azjatyckich producentów, którzy wprowadzili japoński system zarządzania 5S. Stale prowadzi badania nad nowymi technologiami, aby tworzyć praktyczne urządzenia USB, ładujące, akcesoria mobilne, adaptery do dysków SSD i inne. Firma nie zleca produkcji podwykonawcom, dzięki czemu kontroluje jakość produkcji na każdym etapie, od projektu po opakowanie.

Specyfikacja techniczna:

 • Współpraca z systemami: Windows, Mac OS, Linux
 • Kolor: czarny
 • Transfer danych: 10 Gbps
 • Typ dysku twardego: M.2 NVMe 2230/2242/2260/2280
 • W zestawie: obudowa na dysk, przewód USB-C - USB-C 15 cm, przewód USB-C – USB-A 15 cm, instrukcja obsługi, termopad, śrubokręt
 • Materiał zewnętrzny: aluminium, ABS
 • Wysokość: 108 mm
 • Szerokość: 29,5 mm
 • Głębokość: 13,5 mm
 • Standard USB: USB 3.1 Gen 2

Specyfikacja

Specyfikacja

Producent Orico
Gwarancja 24 miesiące (24m)
Dane techniczne
Przepustowość: 10 Gbps
W zestawie: Przewód USB-A
Przewód USB-C
Współpraca z systemami: Linux
MacOS
Windows
Zastosowanie: Transfer danych
Zintegrowany przewód: nie
Obsługiwane technologie: Plug & Play
Sleep Mode
TRIM
UASP
Materiał zewnętrzny: Aluminium
Kolor: Szary
Ilość w opakowaniu: 1 szt
Ilość portów: 1 szt
Długość przewodu: 0.2 m
Szerokość: 3 cm
Wysokość: 1.4 cm
Głębokość: 11 cm
Pozostałe
Rodzaj urządzenia: Obudowa
Standard USB: USB SuperSpeed 10Gbps
Port USB: tak
Złącze 1: Port USB-C
Interfejs dysku: NVMe
PCI-E
Ilość portów USB-C: 1 szt
Ilość obsługiwanych dysków: 1 szt
Format dysku: M.2
Inni kupili również

Inni kupili również