Kategorie - zakładki

QNAP QuCPE-7010-D2123IT-8G
 • Numer katalogowy: QUCPE-7010-D2123IT-8
 • Producent: QNAP
 • Warunki gwarancji: Producenta (24m)
 • Kod CN: 8471 50 00
W celu dokonania zakupu lub skorzystania z funkcji ofertownika zaloguj się lub zarejestruj w systemie B2B FEN.
Zaloguj się do systemu B2B

Fizyczne rozwiązanie do wirtualizacji QuCPE-7010 firmy QNAP to uniwersalna platforma wirtualizacji zaprojektowana zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. QuCPE-7010 przy użyciu zaawansowanych, wielordzeniowych procesorów Intel® Xeon® D, które obsługują technologie akceleracji sprzętowej Intel® QAT*, Smart NIC SR-IOV i DPDK oraz zapewniają wieloportowy 10GbE, gniazdo modułu sieciowego i gniazdo PCIe do rozbudowy 40GbE/25GbE. Dzięki zwiększonej przepustowości i wydajności obliczeniowej do obsługi wielu maszyn wirtualnych i funkcji VNF, platforma QuCPE-7010 jest odpowiednia do biznesowych zastosowań wielozadaniowych dla wielu użytkowników. Platforma QuCPE-7010 jest także wyposażona w system operacyjny QNE (osprzęt sieci QNAP) do połączeń łańcuchowych usług VNF i platformy scentralizowanego wdrażania i zarządzania Chmurą AMIZ, na potrzeby elastycznej, bezobsługowej alokacji.

Uwaga: Tylko modele QuCPE-7010-D2166NT-64G i QuCPE-7010-D2146NT-32G obsługują Intel® QAT.

Model QuCPE-7010 jest obsługiwany przez oryginalny system operacyjny QNE firmy QNAP, który zapewnia wygodne i intuicyjne rozwiązania Network Service Composer i QuWAN SD-WAN na potrzeby elastycznego wdrażania sieci i rozbudowy infrastruktury sieciowej w wielu miejscach.

Technologie akceleracji sprzętowej Intel® QAT, Smart NIC SR-IOV i DPDK oferują doskonałą moc obliczeniową na potrzeby wdrażania wirtualizacji i zwiększają efektywność transmisji SD-WAN i VPN.

Chmura AMIZ to platforma scentralizowanego zarządzania, która pozwala administratorowi IT w siedzibie firmy na centralne monitorowanie wszystkich urządzeń peryferyjnych, maszyn wirtualnych i kontenerów. Model QuCPE-7010 zapewnia przedsiębiorstwom bezobsługową alokację w celu zwiększenia wydajności wdrażania IT i zmniejszenia kosztów utrzymania.

AMIZ Marketplace to otwarta platforma ekosystemowa zapewniająca różne funkcje sieci wirtualnej (VNF) i aplikacje, w tym zaporę sieciową i routery programowe; a także umożliwiająca wdrażanie maszyn wirtualnych samodzielnie zaprogramowanych i udostępnionych przez użytkownika*.

Uwaga: Funkcja, która umożliwia publikowanie samodzielnie wykonanych aplikacji, będzie dostępna od Drugi kwartał 2021.

Centrum powiadomień, QuLog Center i Security Center zapewniają kompleksowe rozwiązania do zarządzania siecią i oprogramowanie Zabbix firmy zewnętrznej, które znacznie zwiększają wydajność zarządzania siecią IT.

Można z łatwością zwiększyć pojemność pamięci masowej modelu QuCPE-7010 dzięki bramie w chmurze opartej na plikach HybridMount. Rozwiązanie HybridMount łączy w sobie pamięć lokalną i pamięć w chmurze, pozwalając na utworzenie środowiska chmury hybrydowej, zapewniając tak wygodny dostęp do chmury, jak to jest w przypadku lokalnego dostępu za pośrednictwem lokalnego buforowania.

 

Łatwe wdrażanie środowisk sieci wirtualnych za pomocą urządzeń fizycznych 2-w-1

Wdrażając środowiska wirtualne, przedsiębiorstwa często decydują się na instalowanie kosztownych rozwiązań klasy korporacyjnej na serwerach brzegowych lub bezpłatnych rozwiązań z ograniczonym wsparciem technicznym – jest to trudna decyzja dla małych i średnich przedsiębiorstw o ograniczonych zasobach. Ponadto jednoczesne uruchamianie wielu maszyn wirtualnych może pogorszyć wydajność sieci. Fizyczne rozwiązanie do wirtualizacji sieci QuCPE firmy QNAP zawiera technologie akceleracji sprzętowej, oryginalny system operacyjny QNAP QNE oraz platformę do scentralizowanego zarządzania Chmurą AMIZ, które umożliwiają małym i średnim przedsiębiorstwom tworzenie wysoce zoptymalizowanej infrastruktury sieci wirtualnej.

 

System operacyjny QNE tworzy infrastrukturę sieci wirtualnej

Oryginalny system operacyjny QNAP QNE obsługuje intuicyjne oprogramowanie Network Service Composer i opartą na oprogramowaniu sieć WAN (SD-WAN), co pozwala na elastyczne wdrażanie sieci i rozbudowę infrastruktury sieciowej w wielu lokalizacjach. Dzięki obsłudze funkcji sieci wirtualnych (VNF), wirtualnych maszyn i kontenerów, QNE łączy w sobie ofertę usług sieciowych, obliczeniowych i aplikacyjnych w celu realizacji wirtualizacji sieci, wirtualizacji aplikacji i wydajnego zarządzania, znacznie upraszczając zarządzanie i utrzymanie.

Chmura AMIZ — zaawansowana platforma do scentralizowanego zarządzania maszynami wirtualnymi

Chmura AMIZ to platforma do scentralizowanego zarządzania, która pozwala administratorowi IT w siedzibie firmy na centralne monitorowanie wszystkich urządzeń peryferyjnych, maszyn wirtualnych i kontenerów. Zapewniając wysoką dostępność, usługę rozwiązywania problemów i zdalne zarządzanie za pośrednictwem Centrum kont, model QuCPE-7010 pomaga przedsiębiorstwom osiągnąć bezobsługową alokację, zwiększając w ten sposób wydajność wdrażania IT i obniżając koszty utrzymania.

Wydajne zarządzanie za pośrednictwem aplikacji Service Composer z wizualizacją topologii

Dzięki wizualizacji topologii aplikacji Network Service Composer można łatwo konfigurować funkcje VNF lub maszyny wirtualne, tworzyć wirtualne przełączniki oraz przydzielać zasoby sieci fizycznej dla usług połączonych łańcuchowo, przeciągając je i upuszczając. W przypadku zmiany ustawień można bezpośrednio dodawać/usuwać poszczególne funkcje VNF za pomocą aplikacji Service Composer, co znacznie upraszcza operacyjną kombinację sieci.

 

Uruchom swoją maszynę wirtualną/funkcję VNF bezpośrednio na QuCPE

QNE dziedziczy różnorodne aplikacje wirtualne z systemu QNAP QTS. QuCPE może jednocześnie uruchamiać wiele maszyn wirtualnych, kontenerów z oprogramowaniem, a nawet dostosowanych do użytkownika maszyn wirtualnych w aplikacjach Virtualization Station i Container Station, pomagając małym i średnim przedsiębiorstwom w zwiększeniu elastyczności wdrażania i zarządzania przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów sprzętu.

Zaawansowana architektura sprzętu klasy serwerowej

Dzięki funkcjonalności wielu portów i rozbudowanej architekturze model QuCPE-7010 umożliwia optymalne przechowywanie, obliczanie i elastyczność wdrażania, spełniając wymagania w zakresie wydajności i zróżnicowania aplikacji.

Technologie osprzętu Intel zwiększają wydajność sieci wirtualnych

Zaprojektowany specjalnie do korzystania z aplikacji wirtualizacyjnych, model QuCPE-7010 łączący w sobie fizyczny osprzęt do wirtualizacji sieci wykorzystuje wiele technologii akceleracji sprzętowej firmy Intel, umożliwiając bezpośredni dostęp do sprzętu, zwiększając w ten sposób wydajność transmisji maszyn wirtualnych i sieci wirtualnej.

Uwaga: Tylko modele QuCPE-7010-D2166NT-64G i QuCPE-7010-D2146NT-32G obsługują Intel® QAT.

 • Zestaw DPDK (ang. Data Plane Development Kit)

  Umożliwia ominięcie jądra systemu operacyjnego i bezpośrednie przejście do przestrzeni użytkownika w celu zapewnienia podwójnej szybkości transmisji pakietów (łącznie T/R x L2) i poprawy ogólnej wydajności aplikacji wirtualizacyjnych.

 • Smart NIC SR-IOV (Wirtualizacja zgodnie z SR I/O)

  Instalując kartę PCIe SmartNIC zgodną ze specyfikacją SR-IOV (ang. Single Root I/O Virtualization) można przydzielić zasoby przepustowości z fizycznej karty sieciowej bezpośrednio do maszyn wirtualnych. Omijanie przełącznika Hypervisor vSwitch przez ruch pomaga zwiększyć wydajność operacji we/wy i sieci, zapewniając niezawodne aplikacje maszyn wirtualnych i zmniejszając obciążenie procesora.

 • Intel QAT (technologia Intel QuickAssist Technology)

  Odciąża wymagającą obliczeniowo kompresję i zwiększa wydajność VPN kryptografii IPSec.

Intel QAT (technologia Intel QuickAssist Technology)

SD-WAN umożliwia połączenia łańcuchowe usług sieciowych

QNE wykorzystuje rozwiązanie QuWAN SD-WAN firmy QNAP do tworzenia szyfrowanych tuneli VPN z innymi urządzeniami QNAP znajdującymi się w wielu lokalizacjach oraz do tworzenia łańcuchów usług sieciowych w wielu lokalizacjach. Można na przykład automatycznie utworzyć sieć zapory (używając QuWAN i funkcji pfSense VNF) w celu zwiększenia bezpieczeństwa WAN w interfejsie użytkownika Service Composer przy użyciu metody przeciągania i upuszczania.

Inteligentne narzędzia IT zwiększające wydajność zarządzania siecią

QNE zapewnia kompleksowe funkcje zarządzania siecią Smart IT.

Centrum powiadomień

 • Centrum powiadomień

  Obejmuje dzienniki systemowe QTS, zdarzenia i ostrzeżenia, zapewniając jedną aplikację do powiadomień, zamiast konieczności konfiguracji poszczególnych ustawień w wielu aplikacjach. Powiadomienia można wysyłać w wiadomościach e-mail, wiadomościach SMS lub za pośrednictwem innych aplikacji do komunikacji.

QuLog Center
 • QuLog Center

  Zapewnia scentralizowane rankingi statystyczne zdarzeń błędów/ostrzeżeń i dostępu, pomagając pracownikom IT w sprawnym monitorowaniu potencjalnych zagrożeń systemowych i reagowaniu na nie.

  Security Center

 • Security Center

  Umożliwia pracownikom IT zarządzanie zabezpieczeniami, w tym zarządzanie certyfikatami SSL. Inne funkcje obejmują automatyczne wykrywanie edycji historii, zapobiegając złośliwym edycjom.

Zabbix
 • Zabbix

  Zabbix jest rozwiązaniem zewnętrznej firmy, które automatycznie wykrywa urządzenia i monitoruje stan sieci. Zabbix zapewnia łatwe w obsłudze raportowanie topologii i sieci, odpowiednie do zarządzania sieciami w przedsiębiorstwie.

Rozwiązanie chmury hybrydowej do rozbudowy przestrzeni dyskowej serwera

Model QuCPE-7010 obsługuje instalację dwóch dysków twardych/SSD i konfigurację bramy HybridMount do buforowania plików w chmurze. Może on także montować usługi w popularnych chmurach publicznych dla użytkowników w celu centralizacji plików zapisanych w wielu pamięciach masowych w chmurze.

Otwarta platforma ekosystemu AMIZ Marketplace

AMIZ Marketplace to otwarta platforma ekosystemu, umożliwiająca programistom uruchamianie funkcji VNF i aplikacji. AMIZ Marketplace zapewnia dobrze zaprojektowane usługi licencjonowania i płatności, aby usprawnić wdrażanie aplikacji i płatności. Zapraszamy zewnętrznych dostawców usług zarządzanych, niezależnych sprzedawców oprogramowania i integratorów biznesowych do tworzenia ekosystemu współpracy w celu wspierania większej innowacyjności biznesowej wraz z QNAP.

Uwaga: Funkcja, która umożliwia publikowanie samodzielnie wykonanych aplikacji, będzie dostępna od Drugi kwartał 2021.


Obsługuje funkcje sieci wirtualnej firm zewnętrznych

AMIZ Marketplace zapewnia wiele bezpłatnych funkcji premium VNF i aplikacji, które użytkownik może instalować na żądanie.

 

Oprogramowanie zapory sieciowej

Wirtualne oprogramowanie zapory sieciowej (takie jak pfSense i FortiGate) pomaga przedsiębiorstwom oddzielać lub chronić sieci lokalne i stosować wiele polityk bezpieczeństwa.

Uwaga: Oprogramowanie Fortigate będzie dostępne w sklepie AMIZ Marketplace od Drugi kwartał 2021.

 

Router wirtualny

Model QuCPE-7010 można zmienić w bezpieczny router, instalując RouterOS lub OpenWrt. Można również tworzyć tunele VPN typu site-to-site pomiędzy siedzibą firmy a jej oddziałami, zabezpieczając jednocześnie transmisję danych sieci korporacyjnej.

CPU Intel® Xeon® D-2123IT 4C/8T (11M Cache, 2.20 GHz, up to 3GHz)
Maximum Memory 128 GB (UDIMM) or 256GB (RDIMM)
System Memory 8GB DDR4 2666MHz ECC UDIMM (2 x 4GB)
Memory Slot 8 x Long-DIMM DDR4 DDR4 2133/2400MHz slots, up to 128 GB (UDIMM) or 256GB (RDIMM)
Drive Bays 2 x 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s
Total number of built-in and Pre-configured Ports 12
10GbE SFP+ 4
1GbE (RJ45) 8
Network Module Slot 1
PCIe Slot 1 x PCIe Gen 3 x8
Form Factor Rackmount, 1U
Fan 3 x Cooling fans with smart fan
M.2 SSD Slots 1 x M.2 2280 NVMe
USB 2.0 port 1
USB 3.2 Gen 1 port 1
Power Redundant power 300W, 90V~264V AC
SR-IOV supports
 •  
Intel DPDK support
 •  
Facebook